Unturned

Unturned,

hra, která si již prošla mnohým a jelikož tuto hru hraje více a více lidí, rozhodl jsem se o tom něco málo napsat.

ss_add79e7502a5d4f0ff2384d3798d74529f7ddb92-600x338

Hru vydalo studio Smartly Dressed Games ale jak možná víte, začal na ní pracovat tehdy osmnáctiletý Nelson Sexton v game enginu Unity.  Původně byla hra udělána tak aby se dala hrát v internetovém prohlížeči. A jelikož si tuto hru oblíbilo poměrně dost hráčů, objevila se tato hra i ve službě  Steam Greenlight. V květnu roku 2014 si získala hra ve službě Greenlight takový ohlas, že autoři se tedy rozhodli hru na Steam přidat. Hra byla oficiálně na Steam přidána 7. července 2014 ale hráči si jí mohli stáhnout až 17. července. Od té doby si jí vyzkoušelo více jak 300 000 hráčů, toto číslo se může zdát malé, ale na takto amatérskou hru je to poměrně dost. A to že je o hru stále větší zájem dokazují i nárůsty herních serverů.

Hra hodně připomíná modifikaci do hry Arma II pod názvem DayZ, svým grafickým zpracováním ale připomíná spíše minecraft. Hra je neustále aktualizována a tak často, že pouze zíráme, co všechno si pro nás tvůrci připravili.

Herní maniaci, kteří jsou zároveň fanoušky této výborné hry, neustále zaplňují Workshop a tak si můžete vlastní hru nějakou tou jinou mapou nebo zbraní vylepšit. Módů, map a skinů na zbraně je tolik že ani nevíte co dříve stáhnout. A tak projíždíte nekonečně dlouhý seznam. Hra má něco málo přes 1 GB, ale se všemi možnými vylepšeními to můžete dostat i přes 10 GB.

Zároveň je ve hře dostupné jedno DLC které stojí asi 5 €, které vám nic moc nového neumožní. Jen upravit více vzhled postavy a na všech serverech bude váš nick žlutě. Toto DLC je ale spíše chápáno jako podpora hry, neboť je hra zcela zdarma.

V základu hry hrajete za postavu, které se nějak podařilo přežít zombie nákazu. Nemáte oblečení žádné zbraně. Ale hlavní je že jste naživu a co víc ještě že jste před chvilkou někde jedli a pili. Potom co se trochu rozkoukáte, tak někam vydáte. Ze začátku nevíte kam jít, kde sehnat vybavení a kde si obstarat další jídlo.

V prvním střetu se zombíky nevíte jak se správně zachovat. Časem se však už naučíte co, a jak se máte chovat, aby si vás nevšimli. Většinu času hledáte nějaké vybavení, a když už potkáte na nějakém serveru jiného hráče, nemusí to vždy končit smrtí.

Po nedávném updatu do hry přidaly reputaci, která vám ukáže na jak hodně je ten hráč hodný a zda je dobré mu důvěřovat. Jsou servery, kde je každý padouch a pak jsou taky servery, kde si každý staví domečky, navzájem si pomáhají a jsou ochotni spolupracovat.

A pokud toužíte po zabíjení ostatních hráčů ve velkém, můžete to mít. Na hromadě serverů běží mód arény, kde vás to spawne někam na mapu a vy si musíte najít zbraně léky a dobře se schovávat. A pokud budete mít štěstí, tak tam najdete někoho, kdo vám bude krýt záda.

 

Pokud máte zájem můžete si zkusit náš jeden z našich Unturned serverů:

|CZ/SK/ENG| [Russia]

Adresa: 82.208.17.74:27695

maxresdefault-1

 

Cz/Sk/Eng[WW2 Battlegrounds Arena]

82.208.17.40:27687

(Tento server je pouze dočasný. Provoz bude ukončen: 14. 11. 2016)

U tohoto článku nemůžete přidávat komentáře.